• 1 Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?


  Kolloidal gümüş suyu bağışıklık sistemini güçlendiren ,yan etkisi olmayan doğal bir antibiyotiktir

  Buzdolabının icadından önce, gümüş sikkenin  koruyucu olarak, süt kabına atılması yaygın bir uygulamaydı. Çünkü gümüşün alg, bakteri ve diğer istenmeyen organizmaların büyümesini engellediği bilinmektedir.

  Antik zamanlara dayanan gümüş, hastalıkların yayılmasını durdurmak için de popüler bir yoldu. Doğal antibiyotik olarak kullanımı, modern antibiyotiklerin geldiği 1940’lara kadar devam etti.

  Bugün açıkçası, insanların gümüş paralarını suya atmaları gerekmiyor. Tek yapmanız gereken bizi aramak..

  Antibakteriyel 

  kolloidal gümüş suyunun, antibiyotiğe dirençli süperbugları(antibiyotiğe direnç gösteren bakteri) kontrol etme yeteneği şaşırtıcıdır. 1980’lerde UCLA Tıp Okulu’nda çalışırken, Larry C. Ford, MD, az miktarda gümüşe maruz kaldığında birkaç dakika içinde imha edilen 650’den fazla hastalığa neden olan patojenleri belgeledi.

  Kolloidal gümüş, diğer antibiyotikler gibi öldürülen organizmalarda direnç veya bağışıklık yaratmaz.

   Yara Bakımı / Cilt Sağlığı

  Robert O. Becker, MD, kolloidal gümüş suyunun ciltte ve diğer yumuşak dokularda iyileşmeye yaradığını söylüyor. Pharmacognosy Communications tarafından 2012 yılında hazırlanan bir araştırma makalesinde, yanıklar, pamukçuklar, periodontit ve diğer durumları tedavi etmek için topikal kullanımda belirli kolloidal gümüş suyu preparatlarının düşünülmesi özellikle tavsiye edilmiştir.

  Anti-fungal ,anti-enflamatuvar,anti-viral,anti-bakteriyel özelliğinden yararlanmak istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz.